Pakowanie walizki przed wyjazdem nad Bałtyk

Wielokrotnie zastanawiam się, od czego zacząć pakowanie walizki przed wyjazdem nad morze. Dlatego postanowiłem zebrać garść informacji, które być może przydadzą się i tobie.

Lista potrzebnych rzeczy

Na początku zrób listę wszystkich rzeczy, które ze sobą zabierasz. Zastanów się, czy nic się nie dubluje i wyeliminuj wszystkie rzeczy które ci się nie przydadzą. Naprawdę lepiej wziąć jeden żel do kąpieli, dwie pary butów czy jeden lakier do paznokci, niż potem narzekać, że nie masz miejsca na pozostałe rzeczy. Dużym plusem listy jest też fakt, że nie zapomnisz niczego zabrać z powrotem do domu.

Grube ubrania

Niech spodnie i grube swetry będą pierwszymi rzeczami, które zapakujesz do walizki. Dzięki temu zajmą one naprawdę minimalną ilość miejsca.

Rulony z ubrań?

Trzeci trik zna pewnie każdy z was. Chodzi tutaj o zrobienie rulonów z ubrań – jest to bardzo skuteczny patent, dzięki któremu zaoszczędzisz dużo miejsca i ubrania się nie pogniotą.

Kłopotliwe rzeczy w walizce

Jeżeli nie chcesz, żeby twój puder czy inne kosmetyki w kompakcie się pokruszyły, zabezpiecz je używając wacika kosmetycznego lub kawałka waty. Zabezpiecz szampony, żele pod prysznic czy inne produkty, które mogą się wylać, używając kawałka folii śniadaniowej lub worka.

Jeszcze więcej miejsca

Wykorzystaj buty, łyżwy czy buty narciarskie jako dodatkową przestrzeń w walizce. Włóż do niej skarpetki, perfumy, żel pod prysznic – cokolwiek co się tam zmieści. W ten sposób uda ci się zaoszczędzić naprawdę bardzo dużą ilość miejsca.

A może niektóre rzeczy założyć na siebie?

Załóż największe i najcięższe rzeczy na siebie. Jeśli na dworze nie jest gorąco, nie mam powodu, by zakładać na siebie krótkie spodenki czy japonki, które wrzucimy nawet do torebki i wszędzie nam się zmieszczą. Zamiast tego ubierz długie jeansy bluzę i trampki. Oczywiście, jak wiadomo nie jest to trend na każdą pogodę, ale myślę, że czasami może się przydać.

Podziel się ze znajomymi – po co to dźwigać!

Pamiętaj, że zawsze możesz umówić się ze znajomymi, aby podzielić się rzeczami, których możecie używać wspólnie, na przykład suszarką, prostownicą, mydłem w płynie. Warta się też zorientować, czy w ośrodku, do którego jedziecie, nie ma już ręczników czy właśnie suszarki, dzięki temu nic nikomu nie zabraknie i każdy zaoszczędzi bardzo dużą ilość miejsca.